Jak se dělí solární systémy?

O solární systémy, respektive solární panely je dnes velký zájem. Dalo by se říct, že zájem o fotovoltaickou elektrárnu každým dnem roste. Důvodem je hlavně třetí vlna dotací z dotačního programu Nová zelená úsporám, v rámci které je možné získat dotaci na solární panely i ve výši několika desítek tisíc korun. A lidé na dotace slyší, zároveň vědí, že ceny energií budou zanedlouho stoupat strmě vzhůru. 

Solární panely produkují takzvanou solární energii, o které se ví, že patří mezi nevyčerpatelné energetické zdroje. Výroba takzvané solární elektřiny nemá jediný negativní dopad na životní prostředí. Jelikož v dnešní době dbáme na životní prostředí kolem nás, staráme se o něj, tuto výhodu solárních panelů rozhodně oceňujeme. 

Až budete projíždět městem nebo obcí, všimněte si, jak solární panely přibývají na střechách rodinných domů. Pokud se zkrátka chce uspořit na energiích, do solárních panelů se investuje. Zavolá se jen firma Solidsun, která všechno vyřídí, připraví, nakonec panely i namontuje. 

Pravdou je, že v České republice jsou poměrně dobré podmínky pro využívání slunečního záření. Solární panely tedy rozhodně nejsou špatnou investicí, která by se nevrátila nebo které byste později litovali. V souvislosti se solárními systémy lze zmínit, že se dělí na dvě skupiny, a sice na pasivní solární systémy a na aktivní solární systémy. Seznamme se s oběma dvěma. 

Co jsou to pasivní solární systémy?

Co se týče pasivních solárních systémů, ty přeměňují sluneční záření na teplo pomocí stavebního řešení budovy. Funguje to podobně jako skleník. To, kolik se získá energie, závisí od polohy, druhu nebo třeba od architektonického řešení budov.

Co jsou to aktivní solární systémy?

Aktivní solární systémy fungují tak, že sluneční záření se na teplo přeměňuje díky solárním korektorům. Teplo se pak využívá rovnou k přitápění nebo třeba k ohřevu vody v domácnostech. Je skvělé, že teplo vyrobené z aktivních solárních panelů se může uložit i v akumulačních nádržích. Později se tak teplo může využít ve dnech, kdy slunce bude svítit méně nebo kdy venku bude čarovat noc. 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment