Jak jsou na tom nemovitosti v Ostravě

Máte v plánu prodat anebo naopak koupit nějakou nemovitost v ostravském kraji? Či se naopak chystáte pronajmout v tomto rázovitém regionu byt pronajmout či se stát nájemcem?

Ať tak či onak situace na trhu s nemovitostmi je na trhu v Ostravě více než příznivá. Ostravský region je velmi specifický. Někteří lidé mají vůči tomuto regionu stále negativní postoj, jelikož nevěří zdejšímu ovzduší a tím pádem ani kvalitě života v Ostravě.

Ta se ovšem s přibývajícími roky neustále zlepšuje a v tento moment je situace na ostravském trhu s nemovitostmi i na úkor toho, že rapidně stoupla úroková sazba u hypotečních úvěrů a došlo ke zpřísnění kritérií pro získání hypotečních úvěru, velmi příznivá.

V současné době, kdy se ČR těší velmi příznivé ekonomické situace, jsou byty v Ostravě na roztrhání stejně tak, jako prodeje parcel, určených ke stavbám rodinných domů.

Splácet hypoteční úvěru či raději platit nájemné?

Toto rozhodnutí je samozřejmě na každém z nás. Někdo nechce mít na bedrech tíhu hypotečních splátek a relativně nestálých úrokových sazeb, a tak raději pro něho zvolí možnost jít do pronájmu.

Domy v Ostravě, které jsou určeny k pronájmu, jsou ovšem v současné době zatížený o poznání vyššími nájmy, a to zejména z toho důvodu, že developerským institucím došlo, že díky zpřísnění pravidel pro získání hypotečního úvěru, bude valná většina nejen obyvatel Ostravy, raději sahat po nájemních bytech a tímto způsobem na zvyšující se poptávku nájemních bytů reagovali.

Tudíž je třeba se opravdu zamyslet nad tím, zda není lepší pořídit si s partnerem či partnerkou raději hypoteční úvěr, na který je ovšem v současné době mnohem horší možnost dosáhnout, avšak není mizivá anebo si poradit tak, že požádáte o takzvaný státní úvěr na bydlení, který rodiny s jedním dítětem do 15 věku v případě dodržení věkové hranice žadatele 36 let, mohou na své nové bydlení získat.

Postavte si v Ostravě dům!

V ostravském kraji je spousta volných pozemků a parcel, na kterých je možné započít stavbu rodinného domu. O pozemky v Ostravě tak rozhodně nouze není. V Ostravě roste hned několik nových lokalit, které jsou určené právě k zástavám.

Jedná se buď o již částečně zastavěné plochy či ty, které jsou naprosto volné alespoň doposud. V Ostravě se staví jak na lukrativnějších místech, kde vznikají takzvaná satelitní městečka tak i na místech, která jsou například v blízkosti nákupních center či obchodů.

Ať tak či onak o nemovitosti Ostrava opravdu nouzi nemá. Pokud tedy v nejbližších týdnech, měsících či letech plánujete v Ostravě postavit svůj vysněný dům anebo vám je po chuti přece jen spíše nějaký pronájem, je ten nejlepší čas na to, prozkoumat trh s nemovitostmi a začít buď stavět či se poohlížet po moderních a velmi útulných bytech k prodeji či zmíněnému pronájmu.

Autor: zipHOME.cz – realitní seznamka

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

One Thought to “Jak jsou na tom nemovitosti v Ostravě”

  1. […] potvrzují experti na realitní trh, zatím nemůžeme ale očekávat ani opačný vývoj. Volných bytů v Ostravě je v současných podmínkách totiž stále málo. Pro rok 2019 se žádné dramatické změny ve […]

Leave a Comment