Irán, jak ho neznáte, aneb když je vám průvodcem cestovatelský blog

Označili byste se za cestovatele tělem i duší a co se vám doslova zajídá je představa, že se vydáte do cizí země pod taktovkou cestovní kanceláře? Pak právě vám udělá radost tento článek, který vám může být rovněž dobrým návodem, jak cestovat po své ose a nepřijít na cestách k úhoně. Proč k úhoně? Protože ne každého lákají běžné cestovatelské a mediálně provařené destinace, mnoho dobrodruhů chce třeba objevit místa a trasy, jako například Transsibiřskou magistrálu a vydat se po dávných stopách obchodníků či cestovatelů. Kde ale načerpat informace o místech, která nejsou tak známá a populární, ale přesto stojí za návštěvu? Zapomeňte na běžné tištěné či online průvodce, zaměřte se spíše na ověřené informace těch, kteří na místě či místech již byli a napsali o nich cestovatelský blog. To, že v nich nepíší jinde publikované informace a v místě skutečně byli, poznáte velmi rychle. Dobrým vodítkem vám budou například fotografie z cest, s místními a na místech, která v běžných průvodcích většinou vypadají zcela jinak.

Když se řekne Írán

Lákají vás země, které mají svou specifickou kulturu a někdy i pověst? Prostě místa, kam se většina běžných turistů příliš nehrne, a proto i na místních památkách či běžných historických místech nepotkáte žádné davy fronty? Pak se nechte inspirovat třeba cestovatelským blogem, který vám v tak trochu jiném světle představí Írán. Zemi, která ve většině lidí vzbuzuje spíše obavy než touhu cestovat. Nechte se vtáhnout do dobrodružství, které přivedlo dva kamarády do místní rodiny a díky pohostinnosti a ochotě milé studentky z Teheránu se tak podívají na zajímavá místa a zažijí zdejší nezaměnitelnou atmosféru.

Cestovatelské blogy mají přesně tuto skvělou vlastnost, dokáží někdy až nevlídná místa, která k návštěvě spíše nelákají, ukázat ve zcela jiném světle. Bez příkras, ale zároveň se vším tím, co patří k životu v té dané zemi či městě. Díky tomu pak můžete objevit místa, která by vás jinak ani nenapadlo navštívit, ať už z obavy o vlastní bezpečí nebo proto, že se vám jeví nezajímavá.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment