Houpací křeslo není jen retro nábytek pro seniory

houpaci-kresla-telo-clankuHoupací křesla sice kdysi byla dominantou pokojů našich prarodičů, ale už tomu tak dávno není. Křesla se znovu vrací do mody a stávají se oblíbeným kusem nábytku dětí i dospělých. Vždyť, řekněme si to upřímně, který z dospělých s láskou nevzpomíná na dětství a houpačky na hřištích?

Běžná houpací křesla vždy tvoří dominantu místnosti – nehodí se tedy do malých bytů a je dobré dbát na barevné sladění materiálu a případných potahů. Ideálně by se měla  doplňovat s laděním zbytku místnosti.

A jak je to s materiály?

Houpací křesla často bývají dřevěná, ale můžeme nalézt i ratanové či kovové varianty. Křesla z umělého ratanu se skvěle hodí na venkovní posezení. Jsou voděodolná, lehká a pohodlná. V interiéru ale působí „plastovým“ dojmem a nehodí se proto do všech typů prostor.

Dřevěná klasika působí nejútulnějším dojmem a takováto křesla bývají většinou nejpohodlnější.

Kovová křesla mají oproti dřevěným výhodu trvanlivosti – daleko hůře podléhají zubu času a opotřebování. Také bývají lehká. Zejména pro starší lidi jsou kovová křesla výhodou, protože se s nimi dobře manipuluje a nehrozí, že se poškodí.

Při výběrů křesel ovšem dejte pozor na kvalitu výpletu.

houpaci-kresla-titulkaNe všechna křesla ho mají udělaný dobře a výměna je pak opravdu složitá. Také si vyzkoušejte, jak Vám sedí potahy a polstrování, protože křesla bez kvalitního polstrování či polštářů se po čase stávají opravdu nepohodlnými.

Pamatujte, že byste měli křeslo vždy vypodložit nějakým kobercem či jiným kusem látky – jednak aby se houpáním nepoškodila a nepoškrábala podlaha, ale pak také aby křeslo neujíždělo.

Pokud nemáte místo na normální houpací křeslo, můžete zkusit modní novinku – závěsná houpací křesla, jakési upravené houpací sítě, které mají tu výhodu, že visí od stropu a nemusí se nikam stavět. Taková křesla často bývají látková s dřevěnou či kovovou konstrukcí. Závěsná křesla bývají snadno přenosná, lehká a skladná. Jedinou podmínkou pro jejich instalaci je dostatečně únosný strop.

Když si do bytu pořídíte houpací křeslo, uvidíte, že po chvíli se z něj stane oblíbené místo k relaxaci celé rodiny. Houpání uklidňuje mysl a pomáhá se na chvíli odpoutat od ruchů běžného života a vrátit se na dětská hřiště plná smíchu, barev a létání v houpačkách

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

3 Thoughts to “Houpací křeslo není jen retro nábytek pro seniory”

  1. […] jste se po dočtení předchozích řádků zahleděli na dveře u vás doma a s překvapením jste zjistili, že jejich provedení nevytváří harmonický celek s ostatním […]

  2. […] málo policích. Vybírat můžete dle vašich finančních možností, prostoru a samozřejmě i designu. Vinotéka může být velmi zajímavou součástí kuchyňské linky, kde otočená směrem do […]

  3. https://press-media.cz/
    […] stále být sedacím kusem nábytku, který budete rádi využívat. Zejména, pokud bude takové křeslo součástí obývacího pokoje nebo přijde třeba do pracovny, aby zde sloužilo jako pohodlné […]
    https://morava24.cz/

Leave a Comment