Jak efektivně zhodnotit své peníze?

Chcete vědět, kde vám zhodnotí peníze nejvýhodněji? Jaké bankovní produkty se vyplatí a které ne? Dáme vám pár užitečných tipů na efektivní zhodnocení vašich peněz. Na spořící účty se nespoléhejte. Spořicí účty příliš nevynášejí. Nejvýhodnější úrokovou sazbu ve výši 0,75 % p.a. nabízí Raiffeisenbank u spořícího účtu eKonto Flexi. Úroková sazba se vztahuje jen na vklady do 150 000 Kč.

Termínovaný vklad se stále může vyplatit.

jak-zhodnotit-sve-penize-teloChcete lepší zhodnocení svých peněz než nabízí běžný i spořicí účet? Máte peníze nazbyt, které můžete na rok či dva postrádat? V tom případě si sjednejte termínovaný vklad. Nejvýhodnější zhodnocení v současnosti nabízí kampeličky. Termínovaný vklad se vyplatí zvláště u Spořitelního družstva ANO. Lze jej sjednat na 1 rok až 10 let. Vklady jsou pojištěny do výše 100 000 euro. Minimální vklad činí 20 000 Kč, maximální vklad je ve výši 100 000 000 Kč. Při sjednání termínovaného vkladu na jeden rok v minimální výši 20 000 Kč získáte úrok 2,10%. Chcete sjednat výhodně termínovaný vklad u banky? Obraťte se na Equa bank. Minimální výše termínovaného vkladu je 20 000 Kč a lze jej sjednat na 3 – 60 měsíců. Úroková sazba u termínovaného vkladu na 60 měsíců činí 0,70 % p.a., při kratší době trvání je úrok nižší (např. u vkladu na 12 měsíců je úroková sazba 0,20 % p.a.).

Chcete větší zhodnocení? Investujte!

Nejvýhodnějšího zhodnocení peněz docílíte pouze vhodnou investicí. Můžete investovat jen malé částky a neradi riskujete? V tom případě se vám vyplatí Konzervativní mix od České spořitelny. Jedná se o smíšený otevřený podílový fond, který je ideální pro konzervativní investory. Měnové riziko je zajištěno. Fond rozkládá jednu investici do více tříd aktiv. Velkou předností je fakt, že můžete investovat jednorázově i pravidelně. Minimální investovaná částka je pouhých 300 Kč. Doporučený investiční horizont pro efektivní zhodnocení je v délce 3 roky a déle.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment