Domácí mazlíček pro nejmenší. Pořiďte dětem adekvátního kamaráda

Každý rodič musí očekávat den, kdy za ním jeho ratolest přijde a zeptá se, zdali mu nepořídí nějakého kamaráda v podobě domácího mazlíčka. Zatímco někteří rodiče nad tím jen mávnou rukou, jiní chtějí své dítě naučit nejen zodpovědnosti, ale také toleranci k živým tvorům. A na to jsou domácí mazlíčkové nejvhodnější. Jen tedy vyberte takový druh domácího mazlíčka, který není tak náročný jako pes či kočka. Poté mu z hliníkových profilů postavte venkovní voliéru, terárium či jiné obydlí, jež ke svému spokojenému životu bude potřebovat. 

Papoušek se zalíbí na první pohled

Mezi nejlepší domácí mazlíčky, které dětem může pořídit, se zařadily například papoušci. Mluvíme o pestrobarevných krasavcích, kteří přináší do domácnosti radost svými melodiemi nebo slovy, jež ze zobáku vypouští. Pro děti budou doslova okouzlujícími tvory, kterých se nemusí nutně dotýkat. Stačí, když se na ně budou dlouhé hodiny dívat. 

Navíc jsou relativně neškodnými, i proto jsou pro děti zcela vhodnými. 

Rybičky jsou nenáročnými společníky

Pokud vám přijde, že papoušek dělá příliš mnoho nepořádku nebo že je pro děti přece jen ještě náročný, nabízí se akvarijní rybičky. S nimi se dítě sice nemůže mazlit, ale může je dlouze pozorovat a péčí o ně jim pravděpodobně nijak neublíží. Mluvíme o velmi klidných domácích mazlíčcích, kterým kromě krmení stačí čistá voda. 

Křečci pro starší děti

Máte doma dítě ve školním věku? Pak se nabízí křečci – hraví společníci, kteří většinou udělají velkou paseku v noci. Jsou opravdu skvělým kamarádem, který dítě naučí pravidelné péči a starostlivosti. Je však důležité, aby rodič na péči o křečka dohlížel, alespoň ze začátku, kdy má dítě tendenci papouška udolat svýma rukama. A taky bude rodič přihlížet tomu, zdali dítě dostatečně dobře zavírá klec či mění zavčasu piliny.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment