Docházkový systém za vás udělá spoustu práce

Pracuji v mateřské školce, a jelikož mám na svých bedrech zodpovědnost za 20 malých dětí, které mi jejich rodiče každé ráno svěřují do péče, je nutné mít vše naprosto pod kontrolou, zejména pak jejich docházku do školky a rovněž i další nezbytně nutné informace jak o jejich zdravotním stavu, tak o jejich rodičích. Dříve jsem se musela spoléhat pouze a jen na své poznámky v docházkové knize, ze které jsem čerpala informace nejen já, ale i má kolegyně. Jednoho dne jsem si ale řekla, že jich toho papírování bylo až nad hlavu a že by nebylo od věci zajistit docházkový systém jiným, modernějším způsobem. Naštěstí se má vize setkala s kladnou odpovědí paní ředitelky a dnes se tak již mohu plně věnovat svým svěřencům a to od samého rána až do jejich odchodu domů.

Docházkový systém děti nadmíru baví

Docházkový systém v naší školce nyní pracuje na takzvané RFID bázi, která spočívá v čipových kartách, které mají naše děti ve školce neustále u sebe. Mají tak poprvé možnost okusit dospělý život, který obnáší jistou dávku zodpovědnosti, tudíž se jim systém velmi zamlouvá a s čipovými kartami se cítí o poznání dospěleji a zodpovědněji. Každý příchod a odchod si tak poctivě „odpípnou“ u docházkové čtečky, která údaje ihned pošle ke zpracování. Ty posléze já i má kolegyně můžeme převést do jakéhokoliv formátu, který se nám bude hodit. Z počátku nás napadala otázka, co když si malé dítě pípne svou čipovou kartou vícekrát, než bylo nutné. I na tuto otázku se nám dostalo kladné odpovědi, a sice že systém vyhodnotí pouze jedno jediné pípnutí a další během několika málo vteřin jednoduše zahodí. Úžasně chytrý systém si tak můžeme jedině pochvalovat.

Již žádné papírové záznamy o dětech, vše je on-line

Papírovým záznamům o našich svěřeních alespoň v naší školce již odzvonilo. O dětech nejenže víme naprosto vše a to od jejich alergií na různé potraviny a zvířata až po jejich rodiče a také poplatky za školku, obědy či pořádané výlety. Ve všem tak máme jasný přehled a díky tomu nám zbývá mnohem více času pro naše malé uličníky, kteří vyžadují neustálou pozornost. Docházkový systém je jednoduše skvělý.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment