Díky povlečení se i na cestách můžete cítit jako doma

Povlečení je pro většinu z nás nutnou součástí péče o domácnost. Povlečení a vlastně i ostatní bytový textil má ale často větší moc než by se na první pohled zdálo. Pěkné povlečení a další doplňky z textilu mohou interiér doslova proměnit. Jinak chladný až nudný pokoj může najednou působit útulně až domácky, a právě to by měli mít na mysli interiéroví designéři, kteří navrhují hotelové pokoje.

Stačí málo a i na hotelu budou hosté jako doma

Vybrat správné hotelové povlečení se může na první pohled zdát složité, mnoho vzorů, materiálů a barev, kdo si má vybrat? Jak do komerčních prostor, tak i pro soukromé účely domácností je vždy dobré zvážit pestrobarevné vzory, mohou sice interiér oživit, ale zároveň s ostatními vybavovacími prvky může potom působit rušivě. Doporučujeme tedy volit spíše neutrální a světlejší barvy. Ty nejen, že snadno zapadnou do každého stylu, ale zároveň se snáze udržují, ani vyšší teploty praní jim neuberou na intenzitě barev a povlečení, ale i další bytový textil tak budou vypadat déle zachovale.

Závěs pokoj také zútulní

Že závěsům a záclonám již dávno odzvonilo? Možná je jich vidět čím dál méně a lidé preferují bezúdržbové domácnosti, ale zejména některým veřejným prostorám tento bytový textil přidá na atraktivitě. Jinak nezajímavá místnost se může právě díky dobře zvoleným závěsům a záclonám snadno změnit v místo, kde se hosté budou cítit skutečně dobře. Hodí se nejen do stavení a restaurací selského stylu, i modernímu designu se ale závěsy nebrání, velká okna s rozsáhlými skleněnými plochami mohou působit někdy až sterilním dojmem, čemuž právě závěsy a záclony dokáží snadno pomoci. Nemusí se nutně jednat o žádné těžké materiály v plné šíři okna, často postačí dekorační pruhy tkanin, svázané do uzlu či něžně nařasené. Krásný výhled za oknem korunován jemným zdobením v podobě bytového textilu pak hosty doslova uchvátí.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment