3 tipy na jarní dekorace s využitím magnetů

Dochází vám nápady na jarní dekorace? Inspirujte se tipy v článku a vytvořte si s dětmi barevné dekorace z papíru, nanukových dřívek či příze. Pomocí neodymových magnetů a pěnové kovové pásky je snadno přichytíte ke stěně. Hurá do tvorby!

Pro všechny tři nápady na velikonoční dekorace se vám bude hodit kovová samolepicí páska. Kovovou pásku snadno nastříháte nůžkami na potřebnou délku a díky samolepicí vrstvě přichytíte na stěnu. Přicvakněte k pásce vlastnoručně vyrobené dekorace, fotky, pohledy, fotomagnetky i obrázky dětí.

1) Žluté kuřátko z dřívek od nanuku

K výrobě jarní dekorace si nasbírejte pět nanukových dřívek. Pořiďte si samolepicí neodymové kotouče, žlutou akrylovou barvu, barevné čtvrtky a lepidlo.

Dřívka od nanuku omyjte, osušte a natřete žlutou akrylovou barvou. Na zadní stranu jednoho dřívka přilepte samolepicí kotouč. Nyní natřená dřívka přilepte lepidlem na dřevo a papír ke žluté čtvrtce – dřívko s magnetem umístěte doprostřed. Z oranžové čtvrtky vystřihněte tvar zobáčku a nožiček, ze žluté křidélka a z bílé čtvrtky oči. Nakonec části slepte k sobě.

Hotovo? Přicvakněte kuřátko na pěnovou kovovou pásku.

2) Pestrá velikonoční vajíčka z papíru

Zapojte do tvorby své děti a vystříhejte z barevných čtvrtek vajíčka, vlnky, proužky a kolečka. Vajíčka ozdobte vystříhanými tvary – přilepíte je lepidlem. Teď už stačí jarní dekoraci přichytit tyčovým neodymovým magnetem ke kovové pásce na zdi.

3) Jarní zajíček s ocáskem z příze

Z bílé čtvrtky vystřihněte obrys sedícího zajíčka. Ocásek vytvoříte tak, že přízi namotáte mezi dva prsty, uprostřed svážete a vnější části rozstřihnete nůžkami.

Bambulku z příze přilepte samolepicí páskou k zajíčkovi. Na zadní stranu zajíčka ukryjte malý neodymový magnet ve tvaru kotouče. Zajíček pak půjde přichytit ke kovové pásce na stěně.

Krásné jaro s originálními dekoracemi!

Spread the love

Related posts

Leave a Comment