Zpracování pechu je možné provést mnoha způsoby

Jste společnost, která se zabývá výrobou výrobků z plechu, a potřebujete nový, kvalitní a spolehlivý stroj, který svou práci spolehlivě zastane? Možná máte bohaté zkušenosti se starším modelem, technologií, a chcete typ novější, šikovnější, rychlejší… Stačí, abyste si vybrali ten správný podle toho, k jakému účelu jej budete přesně používat.

Šikovné a spolehlivé tvářecí stroje

Při zpracování plechů jsou často používány tvářecí stroje. U vzduchotechnických potrubí a rour se používá Pittsburgh, stojatý lem a Snaplock. Stroje k tomuto účelu určené, umí vyrobit vzduchotechnické součásti se všemi třemi druhy lemů, a také je dle potřeby finálně zakroužit a uzavřít. Na jiných strojích se profesionálně vyrábí hranatá potrubí.

Další skupinou jsou kompaktní a všestranné falcovací stroje, jež se hodí pro všechny aplikace a režimy provozu.

Vzduchové ohýbání a ohraňovací lisy

Známý je i ohraňovací lis. Při nejvíce používaném vzduchovém ohýbání je velikost úhlu ohybu, jež je zhotoven na ohraňovacím lisu, závislá na hloubce průniku razníku do matrice. Postupným ohýbáním jsou vyráběny požadované tvary profilů. Při kombinaci pozitivních a negativních ohybů je nutné otáčet s výrobkem.  Maximální tloušťka ohýbaného materiálu je závislá na více faktorech. Jedná se o pevnost materiálu, použité nástroje, délku ohybu i maximální lisovací sílu ohraňovacího lisu.

Přesná laserová řezací centra

Řezací laser a celé laserové řezání je tavná technologie dělení, kdy se materiál lokálně roztaví a odstraní proudem asistenčního plynu. Tato flexibilní technologie má skoro neomezené možnosti při řezání tvarů s vysokou přesností a kvalitou řezu.

Řezací lasery, laserový paprsek z FIBER pevnolátkového zdroje, je na čočku přenesen s vysokou energetickou účinností optickým kabelem. Umí zpracovat i vysoko reflexní materiály, např. mosaz, speciální ocel nebo měď.

Více informací najdete na canmet.eu.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment