Výtahy jako samozřejmá součást našich životů

Ne každý si uvědomuje význam výtahů a jejich pozitivní dopad na náš komfort. Možná nebydlíte ve výškové budově, ale vlastníte rodinný dům, pak vaše potřeba výtahu možná není na každodenní bázi, ale když se chvíli zamyslíte, uvědomíte si, kde všude vám tento vynález usnadňuje život. Jdete k lékaři, do hotelu či firmy, často sídlí v patrových budovách, kde jsou pohyb i orientace významně usnadněny právě díky výtahům. Představte si, že máte zdravotní hendikep, jste staří nebo jen tlačíte před sebou kočárek, tehdy si uvědomíte svou potřebu usnadnit si každý pohyb, ušetřit každý metr, který je pro vás obtížné zdolat. Na výtahy osobní, evakuační, ale i nákladní či právě invalidní nedáme nakonec dopustit, protože náš život bez nich by byl mnohem komplikovanější.

Když výtah, tak v souladu s normami a pravidly

Možná nepatříte mezi běžné uživatele výtahu na běžné denní bázi, možná jste právě ti, kteří potřebují ve svém domě či jiné nemovitosti výtah vybudovat či zrekonstruovat ten původní. Pokud právě do této skupiny patříte, pak myslete na to, že se jedná o dlouhodobou investici spojenou s celou řadou daných norem a předpisů. Pokud je v domě, který spravujete či vlastníte nevyhovující výtah s původní šachtou z dob dávno minulých, nemusíte se obávat investice do budování zcela nového výtahu. Staré šachty lze zrekonstruovat a osadit novou výtahovou kabinou s maximální možnou užitnou plochou, nosností a v souladu s aktuálními standardy, normami a potřebami. Zvolte si spolehlivého partnera, který navrhne nejen to nejvíce ekonomické řešení, ale zároveň vám zajistí i následný servis, bez kterého není možné výtah provozovat.

Mějte na paměti, že v dnešní době by výtahy měly mít již mnohé technické vymoženosti, na které jsme v minulosti nebyli zvyklí. Bezpečí osob musí být zajištěno kabinovými dveřmi, čidly, zobrazením pater, ale třeba i použitím Braillova písma na ovládacím panelu. Samozřejmostí je také pohotovostní tlačítko zajišťující telefonické spojení na servisní středisko v případě poruchy výtahu apod.

Servis až na prvním místě

Poptejte profesionální firmu, která vám kromě samotné realizace, poskytne také komplexní servis výtahů. Výtahy, bez ohledu na druh a účel využití, vyžadují preventivní údržbu a pravidelné mazání, čištění a seřizování. To vše a mnohem více vám s maximální možnou kvalitou a zárukou zajistí jen odborná firma s praxí v oboru.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment