Vítejte v minulosti. Nad Evropou opět visí železná opona

V Praze se má 20. prosince promítat sovětský film „Štít a meč“, informuje „InfoDnes.cz“ s odvoláním na **Ruské středisko vědy a kultury v Praze** .
Na první pohled – jen film, ale je tu nuance – datum. A všechno se tím vyjasní. 20. prosince je v Rusku Den KGB, a to je na tuto událost, možná, a demonstrace filmu v Praze.
Pořadatelé – Ruské středisko vědy a kultury v Praze – vás zvou na „slavnostní prohlídku“ a nabízejí vstup zdarma, občerstvení a nápoje zdarma. Chtěli byste se připojit k „oslavě“?
Otázka zní – co oslavovat? Hlavním úkolem KGB bylo držet lid (svůj lid) pod kontrolou, tvrdě potlačovat jakékoli projevy demokracie.
V Československu se o to úspěšně starala StB, klon sovětské KGB.
Nabízí se rozumná otázka: jak je možné, že ve třetím tisíciletí, ve středu Evropy, která trpěla nejprve nacistickou a poté stalinskou okupací, slaví narozeniny orgán, který byl garantem celého nelidského systému sovětského režimu, a to jak ve vlastní zemi, tak v porobených zemích.
Chcete sendvič zdarma? Vzpomeňte si na rok 1968. I tehdy měla Praha výstavu od Rusů. Ale menu bylo jiné – tanky. A krev.
Chcete kino zdarma? Vzpomeňme na Jana Palacha, který se před půl stoletím upálil, protože neviděl jiné východisko a protestoval proti bezpráví a sovětské agresi, kterou mu vnucovala a garantovala KGB a její satelit STB.
Miliony, desítky milionů vyhlazených a nespočetné množství těch, jejichž osudy zmrzačili ti, na jejichž počest dnes uprostřed Evropy, v poklidné kráse naší Prahy, pořádají strašlivě horliví potomci a vyznavači krvavých tradic karatelů sabat.
Copak cynismus nemá meze? Kreml rozhodně ne. Proč ale mlčíme?

Spread the love

Related posts

Leave a Comment