V dřevostavbě bydlíte již za několik týdnů od zahájení stavby

V současné době se lidé stále častěji navracejí k tradičním materiálům. Dřevo je nejen ekologické, ale také je za pomoci současných technologií možno postavit stavbu za několik týdnů.

Návrat k nadčasovému materiálu

Dřevo se používalo jako stavební materiál odnepaměti. Jeho tepelně izolační vlastnosti jsou vyšší než u zděných domů. Dřevěné stavby vydrží po generace. Dřevostavby jsou vyrobeny z materiálu, který je naší planetě vlastní a který je všude okolo nás. Stavbou dřevostavby na klíč splňujete všechny standardy pro nízkoenergetické bydlení, takže dosáhnete na štědrou státní dotaci.

Půl milionu od státu

Na stavbu svého vlastního obydlí můžete od státu dostat až půl milionu korun. V rámci programu Nová zelená úsporám se hodí kombinovat chytrá řešení, která vám přinesou trvalou úsporu energií i financí. Chytrá řešení dnes dokáží využít dokonce i teplo z odpadních vod, nebo se vám postarají o vaši vlastní sluneční elektrárnu, díky které budete nezávislí na stále se zvyšujících cenách elektrické energie.

Bydlíte za několik týdnů

Když se vyřídí stavební povolení, čeká vás pořádná jízda. Na místě, které jste si pro své bydlení vybrali, totiž může stát dům již prakticky do měsíce. Již za jeden měsíc je vše připraveno k nastěhování. Samozřejmě záleží na technologii, kterou jste si pro vybudování domu zvolili, ale některé typy dřevostaveb skutečně stojí jen za pár dnů a následně se zabydlují. Stavět navíc můžete po celý rok. Mrazivé počasí dřevu nijak nevadí a jeho přirozené vlastnosti se nijak nemění.

Ušetříte za energie

Stavby ze dřeva mají přirozené vlastnosti, které oceníte zejména v době topné sezóny. Dřevo těsní přirozeně mnohem více, proto se setkáte s příjemnou úsporou financí za energie. V době stavby je také vhodné zvolit například podlahové vytápění do některých místností, se kterým bude pocitová teplota v domě ještě vyšší a vy nemusíte tolik topit.

Dřevostavba je v dnešní době postavena jen za několik dnů. Do měsíce se tedy můžete stěhovat.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment