Třikrát hurá, Škoda Karoq se zřejmě dočká verze RS

Co přesně znamená zkratka RS, která je k vidění na některých vozidlech značky Škoda? Jedná se o označení rally sport a mají ho modely se silnějšími motory oproti standardním verzím vozů. Největší pozornosti se již od první generace těší Škoda Octavia RS, nicméně zájem vždy budila také menší Fabia.

Co se týče SUV Kodiaq, ten se také dočká ostré verze, takže se mají na co těšit i příznivci velkých vozů. Ale co Karoq? Objeví se atraktivní varianta v nabídce agregátů i pro tento vůz? Zřejmě ano a pravděpodobně půjde o hybridní pohonnou jednotku.

Pro automobily kategorie SUV z koncernu Volkswagen Group nejsou ostré verze ničím výjimečným. Seat má variantu Cupra u modelů Ateca a Aron, Volkswagen zase potěšil příznivce modelu Tiguan a T-ROC. Tak proč by škoda měla zůstat stranou? I ona v budoucnu pravděpodobně naservíruje motoristům lahůdku v podobě sportovně laděného SUV.

Zajímáte-li se o novinky ze světa mladoboleslavské automobilky Škoda, jistě vám neuniklo představení sériové varianty velkého SUV Kodiaq Sportline. Paket však nemá žádný vliv na jízdní vlastnosti automobilu, jedná spíše o soubor vizuálních vylepšení interiéru a exteriéru. Přesto nemusí milovníci největší škodovky zoufat. Sportline by jim měl pouze zkrátit čekání na skutečné sportovní SUV, které bude mít pod kapotou přeplňovaný dvoulitr o výkonu 300 koní. Samozřejmě půjde o verzi 4×4.

Není jediný důvod, proč by se verze RS neměla dočkat menší Škoda Karoq. I ta bude mít paket Sportline a je téměř jisté, že se časem v nabídce objeví i vůz s výkonnějším motorem. Šéf vývoje Christian Strube zmínil reálnou možnost hybridního motoru. Koncern Volkswagen takovým agregátem disponuje, a kdyby se 1,4 TSI nahradil dvoulitrovou verzí, o dynamiku při jízdě by jistě nebyla nouze.

Aktuální informace i ceny Škody Karoq najdete na stránkách autorizovaného dealera Auto Poly.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment