Tipy pro milovníky turistiky. Beskydské hory, které stojí za zdolání

Moravskoslezské Beskydy se řadí k nejatraktivnějším turistickým místům. Pokud patříte k milovníkům turistiky, určitě jste už v Beskydech byli. Je to krásný geomorfologický celek, který se rozkládá na nejvýchodnější části České republiky, konkrétně u hranic se Slovenskem. Pokud tedy zamíříte za turistikou na Slovensko, zastavte se v Beskydech, kde zdolejte několik zdejších vrcholů, z nichž se nabízí krásný a tichý výhled na okolní přírodu. 

Lysá hora patří k nejatraktivnějším turistickým cílům

Pokud bychom měli zmínit nejatraktivnější turistický cíl, zmíníme jednoznačně Lysou horu, což je zároveň nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Také je to nejvyšší vrchol okolního Těšínska. Najdete ji konkrétně na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Je velice zajímavé, že když dnes je to nejvyšší vrchol “jen” Moravskoslezských Beskyd a Těšínska, v minulosti se jednalo nejvyšší bod celého Protektorátu Čechy a Morava. 

Na vrchol Lysé hory dnes vede celá řada krásných cestiček a tras. Nejoblíbenější je Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci. 

Smrk jako další hora, kterou stojí za to zdolat

Druhou nejvyšší horou celých Moravskoslezských Beskyd je hora jménem Smrk. Najdete ji konkrétně mezi obcemi Ostravice a Čeladná, odtud ostatně vede celá řada označených turistických tras. Pokud se vydáte nahoru na Smrk, najdete v jeho masivu i celou řadu menších vrcholků, jako je Malý Smrk nebo Smrček. Výlet na vrchol Smrku tedy bude plný překvapení. 

Až sejdete z hor zase dolů

Z hor logicky musíte sejít zase dolů, takzvaně do údolí. Pokud se rozhodnete sejít dolů, ubytujte se v luxusním penzionu v Beskydech. Toto luxusní ubytování nese název Penzion Jurášek a najdete ho v Kunčicích pod Ondřejníkem. Po náročném výšlapu rozhodně oceníte to, že toto luxusní ubytování v Beskydech nabízí také wellness.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment