Super knihy pro chlapy, které stojí za přečtení

Chladné podzimní počasí je jako stvořené pro odpočinek nad dobrou knihou. Nemusíte být zrovna knihomol, aby vás občas nějaký ten knižní titul nezaujal. Pro zpříjemnění dlouhých podzimních večerů i nadcházející zimy pro vás máme pár tipů na vynikající četbu pro chlapy.

Sněhulák – Jo Nesbo

Oblíbili jste si severské detektivky a nadchla vás tvorba Joa Nesboho? Pak je Sněhulák pro vás to pravé! Detektiv Harry Hole řeší případ několika vražd žen. Předzvěstí smrti je vždy sněhulák, který se záhadně objeví před domem oběti. Kdo je sériovým vrahem? A co ho k jeho činům vede?

Žízeň – Jo Nesbo

Opomenout nelze ani Žízeň, která je již jedenáctou detektivkou slavného norského spisovatele. Tentokrát Nesbo nechá svého detektiva Harryho Hole pátrat po vrahovi bažícího po krvi svých obětí. Kdo vraždí ženy pomocí železných zubů poté, co si s nimi smluví schůzku přes seznamku Tinder? Vraždy ale nejsou vše, co musí Harry vyřešit. Stojí před ním totiž životní dilema. Má upřednostnit rodinu před vyšetřováním?

Bazar zlých snů – Stephen King

Rádi se bojíte? Pak vás jistě zaujme sbírka povídek mistra hrůzy Stephena Kinga. Jednotlivé povídky jsou o to zajímavější, že jim předchází krátké povídání o tom, co Kinga k napsání příběhu inspirovalo. Napětí a děsivost povídek vás nenechají v klidu a příjemně vás vystraší.

Dům na kopci – Shirley Jackson

Jedná se o hororovou klasiku, kterou by si milovník tohoto žánru jistě neměl nechat ujít. Příběh se točí kolem tajemného sídla Hill House. Sem přijíždí doktor Montague s trojicí mladých lidí, společně chtějí v domě strávit několik dní a rozluštit tamní paranormální jevy. Jaká překvapení dům svým hostům přichystá?

Cesta vojáka – Michal Černý

Zajímá vás tematika military? V tom případě vás jistě zaujme Cesta vojáka. Autor popisuje své osobní zkušenosti s vojenského prostředí od základní vojenské služby až po své profesionální působení v armádě.

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment