Rostliny patří i do koupelny. Kterým se zde bude nejvíce dařit?

Zařídit si koupelnu do takového stylu, který se člověku maximálně líbí a kde se cítí komfortně není zrovna snadné. Pomocnou ruku však podávají LED zrcadla a pokojové rostliny, kterými by se v koupelnách rozhodně nemělo šetřit. Jsou nejen skvělé na čištění vzduchu, ale mají i uspokojivou a estetickou funkci. Kterým druhům se zde bude opravdu dařit, i když vlhkost vzduchu se v koupelně pohybuje ve vyšších hodnotách?

Zelenec je vhodný pro začátečníky

Trefou do černého je zelenec, který je ideální pro začátečníky. Je totiž po stránce péče opravdu nenáročný, dokonce ochotně odpustí, když na něj jednou za čas zapomenete se zaléváním. Vystačí si chvilku i se zvýšenou vlhkostí vzduchu, která v koupelně je na programu dne.

Zelenec má řadu pozitivních vlastností. Například zbavuje ovzduší choroboplodných zárodků nebo toxických látek, poradí si dokonce i s prachem. A díky tomu, že pohlcuje pachy, se nebudete muset starat o to, jestli máte vždy koupený osvěžovač.

Tchynin jazyk jako jedovatý společník

K nenáročným pokojovým rostlinám, které prakticky nepotřebují žádnou péči, patří i tchynin jazyk, o kterém se říká, že je nezničitelný. A to můžete zkusit. Jen pamatujte na to, že se jedná o jedovatou pokojovku. Neměla by se tedy nacházet poblíž domácích mazlíčků nebo dětí, což koupelna není místo, kde by se běžně pohybovali.

I když se jedná o jedovatou pokojovou rostlinu, přesto je velmi užitečná. Dobře se přizpůsobuje okolním podmínkám, dokonce jí nevadí, když bude nějakou dobu ve stínu.

Lopatkovec rozkvete koupelnu

Pokud vám však stálezelené rostliny nic moc neříkají, lopatkovec je možná adekvátnější alternativou. Umí totiž hezky rozkvést, a to do bílých odstínů. Květy jsou lopatkovitého tvaru, i proto si rostlina zasloužila své jméno.

Tato rostlina se však nehodí do domácností, kde jsou alergici. Produkuje totiž velké množství pylu.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment