Průmyslové váhy a jejich využití

S váhou všech možných typů se za život potkala asi většina z nás. Když ale zaslechneme výraz průmyslové váhy, většina znejistí, o co že se to jedná. Přitom se jedná stále o tu stejnou věc jen v různých podobách a pro různé využití. Tedy měření hmotnosti v různých prostředích a rozličných předmětů. Díky různé specifikaci se tak přes obyčejnou váhu dostaneme do prostředí strojírenství, zdravotnictví, farmacie či dopravy.

Průmyslové podlahové váhy

Na tento typ narazíme, jak už sám název napovídá, v průmyslu. Do kategorie průmyslové podlahové váhy spadají hojně využívané a velice přesné mostní váhy. Existují ve verzi zapuštěné nebo nájezdové a vyrobené jsou z oceli nebo železobetonu. Slouží zejména pro kontrolu hmotnosti vozidel a jejich nákladu. Někdy je dokonce možné zabudovat váhy přímo do automobilu, potom se jedná o mobilní zabudované váhy.

Laboratorní váhy a další

Pro farmaceutické využití se pak používají různé laboratorní váhy s velkou přesností, až na 0,001 gramu. Existují v různých variantách, například i ve formě kapesních modelů oblíbených zejména u sběratelů mincí. Váhy ale mohou být ještě více specifické z hlediska prostředí a váženého materiálu. Příkladem jsou třeba váhy do výbušného prostředí.

Možnost zapůjčení vah

Pokud jakýkoliv druh váhy nepotřebujete pravidelně, existuje možnost vyhnout se vysoké pořizovací ceně speciální váhy tím, že si ji jen pro daný účel vypůjčíte. Výrobci vah mají někdy i tento druh služby v nabídce a pro jednorázovou potřebu je rozhodně ideální.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment