Posílení imunity

Obranyschopnost organismu je velmi potřebná, a to nejen v dobře chřipkové či jakékoli další virové epidemie. I když právě v této době jistě neuškodí udělat vše pro to, abychom svůj imunitní systém co nejvíce podpořili a minimalizovali tak možnost, že onemocníme. A nejde jen o chřipku, nachlazení nebo rýmu. Špatná obranyschopnost organismu se může projevovat také neustálou únavou, pocity vyčerpání nebo nikdy nekončící špatnou náladou. Naštěstí existuje hned několik jednoduchých možností, jak posílit svou imunitu, které má snad každý z nás na dosah.

 

Zdravý životní styl

Tolikrát omílané téma, a přesto mu to neubírá na pravdivosti. Mezi základní věci rozhodně patří omezit kouření a příjem alkoholu. Dát si jednou za čas skleničku s kamarády nemusí být nic špatného, ale je potřeba brát vše s mírou. Dalším faktorem, který výrazně zhoršuje imunitu, je stres, který má negativní účinky i na vaši nervovou soustavu. Proto se snažte stresovým situacím vyhýbat, pokud je to možné. Udělejte si nějaký čas pro sebe, uvolněte se, na chvíli se zastavte a pořádně se zhluboka nadechněte. Dopřejte si dostatek času na odpočinek i spánek. Pozdní ponocování vám sice může pomoci stihnout dokončit práci včas, když vás tlačí termín, pro vaše tělo je však dlouhodobě škodlivé. A pro ty, kteří jsou více aktivní, doporučujeme běh, cvičení. Při cvičení přijdete na jiné myšlenky, posílíte svou imunitu a jako bonus si ještě zlepšíte figuru.

 

Když životní styl nepomůže

Někdy se stane, že ani dostatek pohybu a vyvážená strava na dostatečné posílení imunity nestačí. Tehdy můžete sáhnout po všelijakých doplňcích stravy, zejména vitamínech A, B, C, D, E nebo K. Další možností je i podstoupení ozonové terapie – zákroku, který se vedle léčby kožních problémů používá i při podpoře imunitního systému. Ozon má vysoké dezinfekční účinky, ničí bakterie, viry, plísně i kvasinky a leckdy pomáhá i v případech, kdy nezabrala antibiotická léčba. Pokud jste tedy vyzkoušeli všechny předchozí možnosti a stále se kýžený účinek nedostavil, zkuste se obrátit například na pražskou kliniku Altos, nebo jinou kliniku estetické medicíny, která tento zákrok nabízí.

Náš tip: Při posílení imunity také nezapomínejte na pohyb na čerstvém vzduchu. Horské kolo vám bude skvělým parťákem při posílení kardiovaskulárního systému, imunity a také při shazování kil. 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment