Parky jako místo odpočinku

V dnešní době, kdy na nás z každé strany padají jenom zprávy týkající se koronaviru, je důležité umět utéct z reality. I když je samozřejmě zapotřebí mít přehled o všem, co se děje, na druhou stranu v negativním duchu se neseme poslední rok a psychická stránka skomírá. Proto je důležité udělat si chvilku času sami pro sebe, zamířit do nejbližšího parku, usadit se na parkové lavičky, otevřít si dobrou knihu a jen tak být – sami a off-line. 

Parky jsou ideálním místem, kde si odpočinout 

Pro řadu lidí je naprosto nemožné být jen tak – off-line. A i když se to zdá být nereálné, věřte tomu nebo ne, je to velmi snadné. Po usednutí na parkovou lavičku si vypněte telefon nebo jenom zvuky a vibrace a nechte se unášet zpěvem zrovna se probouzejících ptáků. Sluníčko vás bude nabíjet neuvěřitelnou energií a dobrá četba vás na malý okamžik přenese někam úplně jinam – do světa fantazie, kde žádné negativní věci neexistují. 

I když bychom našli podobných míst celou spoustu, parky jsou nejen zadarmo, ale také jsou mnohým nejblíže. Většina lidí má park v okolí svého bydliště, snadno do něj zavítají pěšky. Nemusíte se přemísťovat tramvají nebo metrem či jinou městskou hromadnou dopravou, což je velké plus. Hlavně se snažte být ohleduplní vůči životnímu prostředí a snažte se odpadky vyhazovat do košů, ideálně do košů na tříděný odpad.

Zpestřete pobyt v parku piknikem

Pokud chcete potěšit svou drahou polovičku nebo rodinu, která přijede na víkend k vám domů, vezměte je také do parku. Jenom pobyt v nejbližším místě plném zeleně zpestřete piknikem. Stačí si zabalit něco dobrého na zub, piknikovou deku a můžete jít čerpat energii doslova mimo civilizaci. Odcházet budete nejen s čerstvým vzduchem v plicích, ale také plní pozitivní nálady a energie.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment