Nebojte se tapet

Ještě nedávno si určitě mnozí z nás nedokázali představit, že by si dobrovolně dali doma na zeď tapetu. Dříve jsme totiž byli zvyklí vídat unylé, nevýrazné a omšelé tapety. To už však dnes dávno neplatí, tapety jsou znovu v módě, pokročily materiály i vzory, barvy jsou syté a jasné, takže si vybere skutečně každý. Pokud se rozhodnete otapetovat celý dům, není problém, stačí si vybrat vhodný typ tapety a dekor, který vás zaujme a můžete mít tapety skutečně všude.

 

Tapety, kam se jen podíváte

Tapety můžete použít hned o vstupní haly či chodby, používají se nejčastěji tapety vliesové, které se vyznačují velmi dobrou propustností a odolností. Co se týká vzorů, můžete vybírat opakující se motivy, kterými vytapetujete hravě celou stěnu nebo i místnost nebo máte k dispozici fototapety, jejichž vzor se podobá spíš obrazu. Do menší předsíně se určitě hodí tapeta s motivem okna či otevřených dveří do zelené zahrady, která předsíň prosvětlí a dodá jí vzdušnost a dojem většího prostoru.

 

Následuje obývací pokoj, srdce celé domácnosti. Mezi nejprodávanější patří oblíbené stavby jako Eiffelova věž, Brooklynský most nebo pohled na San Francisco. Dále také přírodní nebo motoristické motivy bývají velmi oblíbené. Fototapety se nejčastěji umisťují nad sedací soupravu a plní zde roli dříve běžně se vyskytujících uměleckých obrazů.

Svoje místo najdou tapety i v dětských pokojích, kam se nejlépe hodí 3D tapety s motivy animovaných pohádkových postaviček. Vaše děti tak mají pocit, že jsou přímo mezi kreslenými kamarády. Pro chlapečky jsou k dispozici tapety s helikoptérami, letadly, auty nebo vláčky, holčičky určitě potěší kočička Hello Kitty, víly, poníci nebo princezny. Nezapomínejme ani na ložnici. I sem se skvěle hodí tapety se spíše tlumenějšími barvami, nejčastěji v odstínech fialové, modré, zelené nebo bílé, aby navodily odpočinkovou atmosféru a pomohli vám v klidu relaxovat a odpočívat.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment