Kvalitní laminátové podlahy v Praze

První stěhování do vlastního domu či bytu nebo kompletní rekonstrukci své domácnosti, zažije člověk pravděpodobně pouze jednou v životě. Proto je velmi důležité vše předem dobře promyslet a naplánovat. Mezi nejdůležitější položky rekonstrukce patří pokládka kvalitní podlahové krytiny. Skvělou volbou jsou laminátové podlahy, které vás budou se svým designem a kvalitou provázet každodenním životem. U laminátových podlah EGGER si můžete v současné době vybírat mezi osmdesáti různými dekory. Vybírejte svoji podlahu na celý život ve Světě podlah Supellex a vtiskněte domovu osobní styl.

Dokonalá podlaha Egger

Vysoká kvalita, rozmanitost a autentičnost. Tato tři slova dokonale vystihují laminátové podlahy Egger Pro Laminát. Výrobce si velmi dobře uvědomuje, že styl není pouze otázkou peněz – hlavní jsou především nápady. Egger se již od svého založení v rakouském Tyrolsku v roce 1961, věnuje především dřevěným podlahám. Tento živý materiál je nepřekonatelný v kategoriích, jako jsou zdravé bydlení, příjemná atmosféra a kvalita. Supellex – Svět podlah  je přesvědčen o tom, že si díky podlaze EGGER přinesete domů i kousek přírody.

Pokládka laminátové podlahy

Každý dodavatel podlahových krytin by se měl, v rámci své odpovědnosti, přesvědčit o dostatečné kvalitě podkladu budoucí podlahy. Velmi důležitá je především kontrola vlhkosti podkladu, která se u laminátových podlah provádí pomocí přístroje CM. Vlhkosti nesmí překročit hodnoty 2 CM % u cementových potěrů pro vytápěné potěry 1,8 CM a 0,5 CM % u anhydritových i anhydritových tekutých potěrů pro vytápěné potěry. Tyto hodnoty jsou požadovány pro podlahové potěry bez přísad.

Mezi další důležité požadavky před pokládkou podlahové krytiny patří kontrola rovinnosti podkladu, která se řídí běžnými standardy, kdy při vzdálenosti měřicích bodů 200 cm, smí odchylka činit maximálně 2 mm. Rovinnost musí být měřena latí o délce 2 m a za použití měřícího klínku. Během pokládky musí být teplota v místnosti minimálně 18 °C, teplota povrchu podlahy minimálně 15 °C a relativní vlhkost vzduchu mezi 40 % a 70 %.

Laminátové podlahové panely je nutné před pokládkou uložit a klimatizovat v místnosti, ve které se následně budou pokládat nebo v prostoru se stejným klimatem. Klimatizování podlahových panelů se provádí v zabaleném stavu, po dobu minimálně 48 hodin a při teplotě vzduchu v místnosti minimálně 18 °C.

Předem se také musí naplánovat budoucí dilatační profily. Na základě materiálově specifických dilatací laminátové podlahy, je nutné zabudovat dilatační profily při velikosti ploch nebo v úsecích, jako jsou dveřní přechody, průchody, nepravidelné půdorysy místností, délky jedné místnosti a dále dle šířky jedné místnosti větší než 10 m.

Nechte si poradit v showroomu

Supellex považuje podlahové krytiny za součást každodenního života. Proto pracuje na tom, aby nabízel širokou nabídku podlah v nejrůznějších designech a materiálech. Přijďte se inspirovat do podlahového centra  v Praze – v Letňanech v Toužimské ulici č. 889 nebo v Karlíně v ulici Sokolovská 98/96. Supellex – Svět podlah je profesionální rádce v oboru podlahových krytin, který zároveň vzdělává a školí v této oblasti. Samozřejmostí je také možnost zakoupení podkladových materiálů, profesionálního nářadí, brusných strojů, podlahářské chemie, lišt a nejrůznějších přípravků pro péči o podlahy. 

Z bohaté nabídky si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Neváhejte oslovit vyškolené a zkušené odborníky ze Supellex – Svět podlah  a společně s nimi realizovat pokládku vaší podlahové krytiny. Inspirovat se můžete také v článcích na webu společnosti, kde najdete spoustu zajímavých informací a tipů z oboru podlahových krytin.

Více na. www.supellex.cz

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment