Komoda jako praktická součást interiéru

Snažíte se vybavit svůj interiér s ohledem na design, ale zároveň hledáte i praktická řešení? Pak jistě jedním z mnoha vybavovacích prvků bude komoda. Komody jsou velmi oblíbeným kusem nábytku a skvěle doplňují šatní skříně. Ty jsou sice skvělou volbou pro ukládání maximálního možného množství oblečení a dalších věcí, ale designovým prvkem v místnosti obvykle nejsou a to zejména pro svou velikost. Oproti nim jsou pak komody skvělým doplňkem. Umístit do nich zvládnete s ohledem na jejich velikost také dostatek věcí, ale zároveň můžete využít ji jejich horní část, kam můžete vystavit či různě nadekorovat interiérové doplňky, knížky nebo i obrazy apod.

Není komoda jako komoda

Existuje několik typů komod, ne všechny jsou určené primárně jako klasické úložné prostory. Celá řada komod jsou spíše designové kousky, často až subtilních rozměrů, které mají sloužit více jako dekorační záležitost. Také menší komody většinou patří do vstupních hal či předsíní, kde mají za úkol zútulnit místnost a zároveň posloužit jako místo, kam lze uložit pár nezbytností (např. klíče, nákupní tašky, přezůvky apod.)

Větší a objemnější komody jsou pak většinou pojímány jako prádelníky, tyto mají většinou celou řadu zásuvek, aby se na oblečení neprášilo a bylo pěkně a přehledně rozdělné. Velké komody mohou ale plnit i jinou funkci, například funkci příborníku. Takové komody pak obvykle kombinuji zásuvky a dvířka, ta mohou být i skleněná a vnitřní prostor těchto části i nasvícen. Takovéto komody kombinuji praktičnost a design a v místnosti vypadají velmi stylově.

Dětské pokoje, i zde komody hrají prim

Komody jsou velmi oblíbené úložné řešení do dětských pokojů. Pro miminka jsou totiž ideální, jelikož na horní části komody lze snadno zřídit přebalovací a odkládací pult a nemusíte tak místnost zahltit speciálními přebalovacími pulty a dalšími doplňky. Děti rychle rostou, přebalovací desku pak jednoduše odstraníte a v pokoji nadále budete využívat již jen samotnou komodu.

Nadchla vás představa komody ve vašem interiéru, ale rozhodně kvůli tomu nechcete brouzdat po obchodech, abyste vybrali tu ideální? Není problém, v dnešní době můžete směle vybírat přes internet, třeba eshop XXX Lutz má v nabídce tolik komod, že vybírat budete mít rozhodně z čeho.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment