Když rekonstrukce nepřichází v úvahu

Zdědili jste po rodičích nebo po prarodičích nemovitost, která však padá doslova před očima? V takové nemovitosti se nedá žít, nemůžete se do ní nastěhovat a čekat, až vám střecha spadne na hlavu. Jelikož je však nemovitost v takovém šíleném stavu, říkáte si, že rekonstrukce by byla jen zbytečné vyhození peněz. Rekonstrukce nepřichází v úvahu ani v případě, že má nemovitost nekvalitní základy nebo špatné rozvody elektřiny a plynu. V takovém případě se nabízí jen jedna jediná možnost, a to demolice.

Když rekonstrukce nepřichází v úvahu, řešením jsou demoliční práce a také bourací práce, které srovnají danou nemovitost se zemí. Na místě, kde původně stála trouchnivějící nemovitost, tak může stát zbrusu nový dům, který bude přesně podle vašich představ. Jenže demolice není něco, k čemu může dojít lusknutím prstů. Dokonce ani firma Stavby – demolice a bouraní s. r. o., která provádí demolice jak ve Zlínském a Pardubickém kraji, tak v Praze, Ostravě, v Jihlavě či Velkém Meziříčí, nemůže započat demolici bez několika dokumentů. 

Co se potřebuje k zahájení demolice?

Aby mohla demolice započat, musíte mít v rukou demoliční výměr, což je úřední dokument, který je zároveň jakýmsi povolením k legálnímu odstranění stavby. Pokud nemáte demoliční výměr v rukou, nemůže dojít k zahájení demolice. Demoliční výměr vám bude vydat na stavebním nebo obecním úřadě a platí po dobu jednoho roku s tím, že je možné ho posléze nechat prodloužit. 

Kromě demoličního výměru je zapotřebí také projekt k demolici, který se zpracovává v případě celkového odstranění stavby. Projekt k demolici se vypracovává podle původní dokumentace k nemovitosti, pokud však taková dokumentace není k dispozici, musí se provést technický průzkum objektu a musí dojít k zaměření, které se následně zdigitalizuje. 

Demolice po celé České republice

Pokud máte v rukou demoliční výměr a i projekt k demolici, obraťte se na výše zmíněnou firmu, která provádí demoliční práce po celé České republice, tedy například v Jihomoravském kraji či v kraji Moravskoslezském, tedy ve městech Opava, Havířov či Frýdek-Místek.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment