Kde prodat auto s leasingem nebo po havárii?

Prodej ojetého vozidla je v dnešním přeplněném trhu složitý. Natož pak vlastnit auto, které je zatížené leasingem, nebo je dokonce po havárii. Kde tato auta prodat?

Výkup vozidel se postará o auta i dodávky

Někdy se stane, že potřebujeme nutně prodat auto. A to i v případě, že nám stále ještě plně nepatří. Výkup auta s leasingem ale možný je. Zatímco autobazary se na tato vozidla dívají jako na podstatnou administrativní přítěž, výkup starých aut má dostatečné právní zázemí a umí si s touto situací hravě poradit. Auto s leasingem se tak skutečně může vykoupit bez zbytečného zdržování a průtahů.

Samozřejmostí je odkoupení také motorek, obytných vozů, dodávek nebo strojů.

Prodej havarovaného auta je mnohdy problematický

Zatímco vozidla s leasingem výkupy zvládnou, jiné je to již při prodeji automobilu po havárii. Záleží vždy na konkrétním stavu vozidla. Některé lehké nedostatky obecně problémem nejsou, výrazná poškození již notně snižují výkupní cenu.

Nižší cena výkupu platí i pro některé další situace

Například nehomologovaný tuning vozidla je považován spíše za závadu než za plusové body. Naopak homologované úpravy vozidla jsou vítané. Pozor si musíte dát také u výkupu aut, která jste vyhráli v soutěži. Ta totiž někdy v rámci smluvních podmínek obsahují formulaci, že na ně mohou být v době užívání nalepeny reklamní polepy, a to po celou dobu jejich užívání.

Také pokud jste měnili barvu vozidla, počítejte s poněkud nižší výkupní cenou. Budoucí zájemci o automobil berou tuto změnu často jako důvod k zamaskování vážnějších oprav na vozidle.

Další faktor je i množství klíčů k vozidlu. Pokud je pouze jeden, opět to v zájemcích o vůz vyvolává pochybnosti.

Výkup vozidel odkoupí i ta vozidla, která u autobazarů nemají šanci. Leasing zde není vůbec žádný problém. Havarovaná vozidla se vykupují také, pouze je nutné počítat s nižší výkupní cenou.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment