Jaké jsou požadavky na stavbu dřevostavby?

Pustit se do výstavby nemovitosti je poměrně složitý proces. Aby k němu vůbec mohlo dojít, je nutné požádat o stavební povolení a samozřejmě je třeba vyhledat adekvátní a spolehlivou firmu, která e o stavbu nového příbytku postará. Podle posledních průzkumů se dává zelená spíše nízkoenergetickým stavbám na klíč, konkrétně dřevostavbám, o jejichž výstavbu se mohou postarat odborníci z ORCAN GROUP. Právě ti vědí, jaké požadavky musí být dodrženy či jaké podmínky se nesmí podcenit, aby byl dům opravdu plně funkční.

Zajištění životnosti i kvality

Architektonická a stavebnětechnická kvalita a životnost nemovitosti. Přesně to jsou požadavky na dřevostavbu, které musí být dodrženy, abyste se mohli těšit ze stání rodinného příbytku. Je důležité už při výstavbě být opravdu pečlivým, aby se minimalizovaly chyby, ke kterým bohužel dochází často ve chvíli, kdy se do výstavby pouštíte svépomocí.

Pokud se bude k výstavbě dřevostavby přistupovat s pečlivostí a zodpovědností, majitelé těchto domů se budou moct radovat z nemovitosti pyšnící se stejně dlouhou životností, jakou se dnes pyšní klasické rodinné domy z cihel a malty.

Je to také na následné údržbě

Aby však došlo k zachování plánované životnosti a aby dům postaven z přírodního materiálu opravdu dlouhou dobu sloužil, je klíčové přistupovat s jistou porcí zodpovědnosti i při jeho následné údržbě. Nemusíte nijak modernizovat, ale stačí dodržovat jen pár základních doporučení, abyste se vyhnuli například plísním, jež jsou nevítanými hosty, jimž se z domova zrovna nechce ven.

Pokud je však dřevostavba postavená kvalitně, se vší pravděpodobností nebude potřeba žádná další regenerace nebo nákladná obnova konkrétních částí domu. Stejně tak nebude zapotřebí brzká rekonstrukce, která by povýšila nemovitost na jinou úroveň.

Kontrola dřeva už před výstavbou

I v případě výstavby dřevostavby platí, že může dojít k několika přešlapům. V tomto případě se všechny zaměřují jenom na dřevo, které je tím klíčovým materiálem při výstavbě nemovitosti. Je důležité, aby bylo dřevo zkontrolováno ideálně už před samotnou výstavbou. Přece jen z něj bude vystavěno prakticky všechno.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment