Jak využít potenciál křovinořezu

Jako majitelé pozemku, kde pravidelně nebo aspoň nárazově sečete trávu, víte, že některé plochy jsou hůře dostupné a špatně se udržují. Sekačka do kopce neseče a stříhat trávu zahradními nůžkami je časově náročné a taky neefektivní. Naštěstí jsou na trhu stroje, co vaše problémy vyřeší. Pokud ještě nejste vlastníky křovinořezu, určitě si jeden pořiďte.

Křovinořez? Klasice odzvonilo

Klasický křovinořez umí pouze sekat. A to buď klasicky strunou anebo nožem. Moderní přístroje jsou již multifunkční. S různými nástavci lze stroj přetvořit i na jiné. Vám se tak uvolní místo v dílně nebo jiném prostoru, kde ukládáte zahradní nářadí. Pořizovací cena je však logicky vyšší (to však lze částečně eliminovat nákupem vhodného modelu ze slevové akce). Litovat ale určitě nebudete. V současné době je motor oddělen od příslušenství. A právě proto, je možné měnit nástavce. Každý výrobce však má trošku jiný sortiment příslušenství. Dobře tedy promyslete, k čemu všemu křovinořez budete používat. Otevírá se vám tak možnost s ním nejen sekat, ale i prořezávat, frézovat, foukat či vyžínat.

Za peníze lepší služby

Počítejte s tím, že motorovou jednotku pořídíte v řádech deseti tisíců a další peníze zaplatíte s nákupem konkrétních nástavců. Stejně jako u sekačky, i křovinořezy kupujeme na dlouhé roky. Investice se tedy jistě vyplatí. Stromy s léty rostou, keře houstnou, frézovat půdu je taky stále potřeba a listí se zbavujeme rok co rok. Není tedy nic jednoduššího než si konkrétně spočítat cenu takového modelu s příslušenstvím, které potřebujete. A pak se rozhodnout. Je však pravda, že tato technika zatím hledá své místo na průmyslovém trhu. Podle prodejců zatím lidé nemají tolik finančních prostředků pro tak velkou jednorázovou investici. Nebylo by však lepší pořídit a užívat vše najednou a zahradu tak udržovat na profesionální úrovni již od jejího založení, než každý rok uvažovat nad parametry dalšího a dalšího přístroje a řešit jednotlivé servisy a služby každého z nich? V modelu s více jednotkami to máte vše v jednom.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment