Jak si vytvořit vlastní obraz do interiéru

Myslíte si, že tvorba uměleckého díla vyžaduje nějaké speciální nadání? Vůbec ne. Podívejte se na základní postup a vytvořte si vlastní kousek do vašeho interiéru.

Příprava nezabere ani pět minut

Nejprve si nakupte potřeby pro vaši kreativní chvilku. Postačí vám malířské plátno a olejové barvy. Pokud se vám zrovna nechce malovat olejovkami, není to žádný problém. Malířské spreje jsou výborný tip, jak na vlastní obraz plný dynamiky. Ochranná fólie uchrání okolí před nechtěným nánosem barvy – na tu byste také neměli zapomenout.

Umístěte malířské plátno do prostoru a okolí zakryjte ochrannou fólií. Můžete začít tvořit své první tahy.

Jaký motiv zvolit?

Pokud máte malířské spreje, najděte inspiraci v prohlížeči vašeho přístroje a podívejte se na některé z videí „spray canvas“, tedy kombinace slov sprej a malířské plátno. Naleznete inspiraci pro svůj prostor. Bude se u vás vyjímat noční obloha, hvězdokupy, nebo třeba malba planety?

Nebo se raději pustíte do zcela abstraktní tvorby, jejíž výsledek není předem pevně dán? Díky olejovým barvám si můžete vytvořit působivé barevné kombinace. Stejně tak malířské spreje vytvoří originální kompozice, se kterými bude váš domov dokonale zabydlen.

Na co si dát pozor

Během malby stále pamatujte na to, že jednotlivé vrstvy by měly vyschnout. Tedy pokud není vaším úmyslem postupné propojování barev a jejich synergie. Když budete tvořit, nejprve zvolte vhodnou barvu na pozadí svého obrazu. Až poté tvořte ústřední motiv. Co se dále zapomíná, tak je důkladný úklid podlahy.

Kam se bude moje dílo hodit

Když jednou začnete, již nebudete chtít přestat. Z vašeho domu se tak může stát nádherná galerie. Obrazy můžete později nabízet také na internetu a jejich tvorbou si tak přivydělat na nákup dalších malířských potřeb. Třeba se z jednoho nevinného obrazu vyklube životní vášeň.

Dejte se do nápadité tvorby a vytvořte svůj první obraz do svého interiéru. Umístíte jej do obývacího pokoje, nebo k jídelnímu stolu?

Spread the love

Related posts

Leave a Comment