Jak pečovat o ovocný sad na vaší zahradě

Máte na zahradě několik ovocných stromů? Podívejte se na základní údržbu, kterou zvládne skutečně každý. Dobrá úroda vás bude velmi těšit.

Sekejte pravidelně trávu

Ve vašem sadu byste měli pravidelně sekat trávu. Důvodů je hned několik. Za pomocí benzínové sekačky se snadno zbavíte přerůstající trávy, která může být dobrým prostředím pro škodlivé organismy. V době sklizně následně budete mít jistotu, že plody ihned najdete. Pokud je váš sad větší, je samozřejmě lepší zvolit zahradní traktory. Trávu sekejte jednou týdně. V případě menší zahrady je možné zvolit příjemné robotické sekačky, které se postarají o vše samy.

Pozor na výhonky, které strom vysilují

Dobrá úroda se vám prozatím vyhýbá? Nic není ztraceno. Možná jen budete potřebovat základní informace k údržbě vašich ovocných stromů. Zjistěte si, kdy je pro váš strom ideální doba pro údržbu a pravidelně odstraňujte výhonky, které strom vyčerpávají, a na kterých se nikdy žádný plod neobjeví. Pokud znáte někoho, kdo chová králíky, zahradní odpad z vašich ovocných stromů nalezne to nejlepší využití. Králíci se o něj s chutí postarají.

Nezapomeňte na výživu

Myslíte si, že ovocný strom kromě závlahy nic nepotřebuje? Jestliže si přejete kromě hrabání listí mít ve svém sadu také pořádnou úrodu, měli byste každému stromu dopřát pravidelné hnojení. Opět se řiďte tím, jaké požadavky má konkrétní dřevina. Zjistěte si, v jakém ročním období je vhodné rostlinu přihnojit. Většinou se tak děje před květem a následně po sklizni plodů.

Chraňte před chorobami a škůdci

Už máte přichystaný vápenný nátěr na zimu? Staráte se pravidelně o diagnostiku potíží, které strom mohou trápit? Všímejte si kvality listů, květů i plodů. Ovocné stromy je potřeba neustále chránit před škůdci i chorobami.

Uf, vše jste zdárně zvládli. Nyní se můžete těšit na sklizeň. Už máte připraveny zavařovací sklenice? Letos toho bude opravdu mnoho.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment