Elektrický topný žebřík se hodí do každé koupelny. Víte, jak ho vybrat?

Chladno v koupelně nechce mít nikdo. Není snad nic horšího, než když se z koupání ve vlastní koupelně stává spíše otužování. Koupelnový elektrický topný žebřík promění vaši koupelnu v teplé a příjemné místo. Stačí si vybrat.

Když vybíráte topný žebřík podle účelu

Je důležité rozmyslet si ještě před samotným nákupem, zda má elektrický topný žebřík sloužit k vytápění celé koupelny nebo má jít spíše o doplněk, který bude využíván především k sušení mokrých ručníků a jiných věcí. Malé topné žebříky jsou naprosto dostačují v případě, že máte malou koupelnu. 

Pokud je vaše koupelna velká a chladná měl by žebřík být větší a mít co nejvyšší výkon. Popřípadě ho můžete doplnit ještě radiátorem – tohle řešení je nejlepší v případě chladných a velkých koupelen ve starších domech.

Zatopí a rychle usuší mokré ručníky

Pokud chcete na svůj topný žebřík v koupelně dávat mokré ručníky, aby se rychleji usušily, vybírejte takové, které mají prohnuté jednotlivé žebřiny. V tomto případě je totiž mezera mezi zdí a tělesem větší a tkaniny tak mají větší šanci, že lépe, a hlavně rychleji proschnou. Některé designově originální žebříky mohou připomínat spíše topné panely. Bývají různě prohnuté, tvarované a dekorované a stávají se tak navíc velice zajímavých doplňkem každé koupelny.

Jakou zvolíte barvu

Pokud máte novou a moderní koupelnu potěší vás obrovský výběr barevných kombinací a materiálů, ze kterých si vybere každý. A budou tak slušet skutečně každé koupelně. Bílá barva elektrického topného žebříku je naprostá klasika, ale u té rozhodně zůstávat nemusíte. Žebříky mohou být barevné, strukturované, chromované nebo nerezové. 

Pokud vás zajímá jejich údržba, nejjednodušší to budete mít určitě u hladkých materiálů. U žebříků se strukturovaným povrchem nebude údržba tolik pohodlná a rychlá. Na čistění elektrických topných žebříků nikdy nepoužívejte abrazivní prostředky a chemická čistidla. Nejlépe poslouží obyčejný navlhčený hadřík. 

S topným žebříkem vám už ve vaší koupelně nikdy nebude zima. A to jistě ocení celá vaše rodina. 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment