Efektivní organizační transformace jako cesta k úspěchu vaší firmy

Máte relativně prosperující firmu, ale cítíte, že její potenciál je mnohem větší? Nebo se naopak potýkáte s dlouhodobými problémy, které prostupují celou vaši organizační strukturu a vám se nedaří s nimi účinně bojovat. Ať už je to cokoliv, co vás nebo přesněji řečeno váš byznys brzdí, stojí za to zjistit, co to je a zapracovat na zlepšení. Často je to skutečně jen správná organizační transformace, která vás dělí od úspěchu. Váháte a nejste příznivcem velkých změn? Nechte si přestavit metodologii Lean Six Sigma a zvažte, jestli nevykročit znova a lépe není z dlouhodobého hlediska efektivnější, než stále přešlapovat z místa na místo v zajetých kolejích, které nikam dál nevedou.

Lean Six Sigma, jako účinný nástroj změny

Kvalita je základ každého byznysu. Na tom se asi většina lidí asi snadno shodne. Ovšem to, že kvalitu je nutné kontrolovat a průběžně pracovat na jejím zvyšování, to už je téma často sporné. Zvyšovat kvalitu, výkonnost a s ní rovněž tolik důležitou zákaznickou spokojenost si klade za cíl celá řada firem. Ovšem způsobů, jak efektivně na to, není zase tak moc. A důležité je právě to slovo efektivně. Nejde totiž, tedy nemělo by jí, o jednorázovou kontrolu, audit, zda jde vše tak, jak má, jejímž výstupem bude report, díky němuž dojde k jednorázové změně či změnám.

Existují totiž metodologie, které kvalitu, výkonnost a následně i zmíněnou zákaznickou spokojenost zvyšují dlouhodobě a to vše při současném snížení nákladů. Tedy skutečně maximálně efektivně. A na jakých základech Lean Six Sigma stojí? Zejména na odstraňování plýtvání napříč celou firemní strukturou, jejími procesy apod. a zachovávat jen ty procesy a aktivity, které jsou efektivní a mají pro koncového zákazníka reálnou hodnotu. Zní to jako utopie? Nenechte se mýlit, tyto metodologické postupy spatřily světlo světa již před lety, kdy zcela změnily způsob fungování takových gigantů, jakými jsou například Toyota či General Electrics.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment