Co si s sebou vzít na vícedenní dovolenou?

Chystáte se vyrazit na dovolenou na motorce? Pokud se nechcete každý večer vracet domů, měli byste věnovat zvláštní pozornost jak přípravě motorky, tak vybavení, které s sebou budete brát. Zavazadla, zámky, sady na opravy pneu, lanka a fotokopie dokladů jsou naprostým základem. Samozřejmě byste měli mít zajištěné ubytování, ať už v hotelu, nebo se přibalit stan.

Motorka a její vybavení

I pokud svou motorku pravidelně udržujete, před dovolenou bude nezbytná kontrola stavu pneumatik a brzdových destiček a v případě jakéhokoliv poškození je vyměňte. Shánět po cestě náhradní díly není zrovna komfortní. Vyměňte veškeré provozní, chladicí a brzdové kapaliny. Pokud si nejste stavem motorky jistí, klidně ji nechte zkontrolovat v servisu. Pro všechny případy si ale i tak přibalte alespoň základní sadu vybavení.

Potřebné doklady

Nezapomeňte si vzít potřebné doklady. Pro cestování po Evropské unii vám bude stačit občanský průkaz, jinak budete potřebovat cestovní pas. Samozřejmě musíte mít řidičský průkaz na motorku (můžete si zažádat o mezinárodní), osvědčení o registraci vozidla, zelenou kartu a doklad o platné technické kontrole. Můžete si zařídit cestovní pojištění a pojištění zavazadel. Doklady si okopírujte a vozte s sebou pro všechny případy fotokopie.

Léky a peníze

Na motorce musíte vždy vozit lékárničku a reflexní vestu. Pozor, některé země mohou mít jiná pravidla ohledně povinné výbavy. Je vhodné přibalit si s sebou také dezinfekční prostředek, léky proti bolesti, černé uhlí a kapky do očí. Kromě platební karty u sebe mějte alespoň menší hotovost pro případ, že v některém obchodě nebudou karty akceptovat.

Hygiena a elektronika

Co se týče hygieny, záleží na tom, na jak dlouho jedete pryč a kde budete přespávat. Určitě nezapomeňte kartáček na zuby a zubní pastu, sprchový gel a deodorant. V případě, že se po cestě plánujete koupat, přibalte plavky a ručník. Bude se hodit i powerbanka k nabíjení telefonu či fotoaparátu.

https://pixabay.com/cs/photos/silnice-motocykl-cestovat-d%c3%a1lnice-6510548/
Spread the love

Related posts

Leave a Comment