Cestovatelský deník aneb vyberte ty správné boty na motorku

Když se chystáte na měsíc do zahraničí, je vám jasné, že byste si měli sakra rozmyslet, jaké boty na motorku si pořídíte. Co získáte, když vyberete dobře? Testovali jsme na vlastní kůži. Pamatujte, vybrat kvalitní obuv je stejně důležité, jako vybrat správné moto oblečení.

Překrásné letní počasí

Možná si řeknete, že když pojedete někam v letních měsících, výběr bot byste nemuseli až tak řešit. Omyl. Boty na motorku totiž během cesty projdou tak velkou zatěžkávací zkouškou, že rovnou můžete vyřadit kousky bez potřebných atestů a homologací. Kanady jsou sice fajn, ale celý den v nich prostě nevydržíte, bude vás setsakramentsky pálit noha. Motorkářské boty mají naopak možnost větrání i dostatečnou míru bezpečí.

Nechtěné brodění

Někdy se na mapě vyskytne místo, které prostě musíte vidět. Nejinak tomu bylo i při naší jízdě Albánií, kde jsme si střihli výlet do odlehlé vesničky Iballe. Nádhera, ale cesta byla strastiplná. Nejednou jsme se museli brodit přes potoky, které užíraly prostor naší rádoby silnici. Už tady bylo jasné, že kvalitní boty se vyplatilo mít.

Tohle musíme vidět!

Pak se ukázal překrásný výhled. Bylo jasné, že musíme zastavit. Zatímco jsme nechali mašinu stát na malém odpočívadle na skalách, uviděli jsme pěšinku. Vedla k dalšímu výhledovému místu. Zajistili jsme motorku a vydali se na cestu. Po půlhodině výstupu jsme si zase řekli, že mít dobré boty je základ. Vždyť jinak bychom tohle parádní místo nikdy nenavštívili!

Průtrž mračen

Když to nejméně čekáte, najedete během nočního přejezdu do bouřky. Můžete si vybrat, zda to vzdáte a dáte si pauzu, nebo zda zpomalíte, nasadíte nepromoky a dáte se do pomalého ukrajování kilometrů. I tady se nám hodilo mít dobré boty, obzvláště v době, kdy jsme projížděli nudnými úseky chorvatského pobřeží, o kterém je známo, že za deště klouže jako drak.

Boty na motorku jsou pro cestovatele jednou ze zásadních věcí. Jednou dobře vyberete, pak už jen ze svého rozhodnutí těžíte.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment