Autolakovny zachrání vaše auto před škrábanci

Automobil je v dnešní době vedle praktického dopravního prostředku i ukázkou společenského statusu. Proto si každý automobilista zakládá na tom, jak jeho plechový miláček vypadá a snaží se ho udržet v co nejlepším stavu. Někdy se to však nepodaří a velmi snadno se může stát, že dokonalou karoserii zhyzdí nějaký ten škrábanec. Naštěstí ani v takovém případě není vše ztraceno. Drobné defekty možná zvládnete opravit sami, s těmi většími už je jistější oslovit odborníka. Díky špičkovému vybavení autolakoven budete mít u odborníků zajištěné bezchybné opravení vašeho laku tak, že po škrábancích nezůstane ani památky.

Příprava před lakováním

Aby byl zajištěn dlouhotrvající efekt přelakování, je nutné opravovanou plochu předem dostatečně připravit. V prvním kroku se karoserie zbaví všech nečistot a mastnoty. Pokud by zde zůstalo nějaké smítko, nebyl by nově nanesený lak rovný a výsledek by nevypadal dobře. Zamaštěná karoserie by pak měla za následek špatné přilnutí laku. Jestliže je potřeba přelakovat díly, které jsou nějak poškozeny, musí se tyto díly před lakováním opravit a případné rýhy vyrovnat. Jen tak bude zajištěno, aby měl opravený díl stejné rozměry jako původní originál. V takovém případě se rýhy zaplní speciálním tmelem, který vytvoří jednolitý podklad pro nanesení laku. Tento speciální tmel je běžnou součástí vybavení lakoven, proto je dobré se s většími defekty obrátit právě na specialisty.

Specializované prostředí

Po očištění a odmaštění karoserie se nanáší základová barva, která připraví podklad na lakování. Někdy se do základové barvy přidávají další látky, například na ochranu proti korozi. Samotné lakování je v principu jednoduché, je však nutné zajistit rovnoměrné rozložení laku po celé ploše v dostatečně silné vrstvě, a aby se na usychající lak nedostaly žádné nečistoty. Pro ten nejkvalitnější výsledek využívají autolakovny speciální lakování kabiny. Lakovací kabiny jsou vybaveny odsáváním, které zabrání napadání nečistot na očištěnou karoserii nebo na usychající vrstvu laku. Kdyby totiž na usychající lak napadaly nečistoty, mohly by celý proces zničit.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment