Laserová čistička – dokonalý způsob čištění povrchů

Využití laseru při nejrůznějších činnostech, ať už ve zdravotnictví, různých vědeckých oborech, tak i v průmyslu se pomalu stalo běžnou praxí. Zatímco ruční laserové svařování je efektivním způsobem spojování různých materiálů bez nevzhledných svárů, laserová čistička zase velmi účinně odstraňuje nátěry, ale i rez či barvu z kovových povrchů. Stejně tak jej ale lze využít pro odstranění mastnoty, graffiti a k čištění forem používaných ve slévárnách a dalších podobných provozech. Nespornou výhodou právě tohoto způsobu čištění je také jeho šetrnost k životnímu prostředí, a protože se jedná o bezkontaktní proces, lze jej využít i na velmi citlivé povrchy a materiály. I z tohoto důvodu se laserové čistění uplatní při restaurování starých textilií, pergamenů, ale i dalších uměleckých děl, u nichž je zásadní, aby nešlo k poškození žádné z vrstev.

Ruční laserové svařovaní

K laserovému čištění se používá vláknový laser a k ručnímu laserovému svařování pak ruční laserová svářečka. Pro přesné a spolehlivé spojování je laserové svařování ideální technologie. Navíc pro obsluhu laseru určeného ke svařování či čistění není třeba složitě shánět kvalifikované odborníky, práce se laserem je snadná a bezpečná. Pro zaškolení stačí běžné školení, protože ruční laserová svářečka má velmi intuitivní ovládání, které zvládne opravdu každý.

Slovo laser ve vás na první dojem budí spíše obavu či přinejmenším respekt? Opravdu se není čeho obávat, svařovací hlava spustí laserový paprsek vždy až ve chvíli, kdy dojde ke kontaktu se svařencem. Nedojde-li tedy k dotyku se svařovaným materiálem, laserový paprsek nebude spuštěn.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment